Ups, skończył Ci się deck (Lanni/Greensight)

Jak złożyć dobrą i niezbyt dobrą talię.
Neoptolemos

Ups, skończył Ci się deck (Lanni/Greensight)

Postautor: Neoptolemos » 02 wrz 2018, 19:27

https://thronesdb.com/decklist/view/117 ... em-all-1.0

Rozpisałem się na thronesdb, więc w skrócie: mill działa, dosyć stabilnie (zmillowałem tym większość przeciwników i wygrałem turniej online). Świeczki i Uneasy Truce wreszcie ruszyły ten archetyp. Deck jest totalnie defensywny, więc grabież jest raczej dodatkiem, niż głównym zadaniem - chodzi o to, żeby opóźniać przeciwnika jak najdłużej, odpalając w międzyczasie Greensight, świeczki, Łaskotka, Strażników Lannisportu i co najmniej 5x Smoczy ogon. Z Tywinem na stole przeważnie mam spacerek, bez niego jest trudniej, ale też się da. I znalazłem zastosowanie dla Beneath the Bridge of Dream!

Chord

Re: Ups, skończył Ci się deck (Lanni/Greensight)

Postautor: Chord » 02 wrz 2018, 21:22

Pal licho most - to, że może być użyteczny do resetowania jednorazowych plotów było do przewidzenia.

Zmieściłeś tam Tywin's Strategm!

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 02 wrz 2018, 21:32

Tak, i nie żałuję! Oczywiście nadal jest to bardzo sytuacyjne, ale z tym zwardowanym Łaskotkiem to prawda. Powiem tak - po mojej stronie zawsze jest ktoś do wracania (a Strażnicy Lannisportu nawet to lubią, tacy cofnięci z FB to już najbardziej), po stronie przeciwnika jakoś też, taka meta. Albo Akolita, albo Highgarden Courtier, albo Jorah czy Viserion, a w Martellu to już na pęczki celów. No i przede wszystkim raz wyciągnięty Stratagem wraca na rękę bez żadnego problemu, a to ważne przy Kopalni.
Karta nadal jest najsłabszym z rekursyjnych eventów, ale jakoś tak się złożyło, że samo istnienie VD i Gold Mine poprawiło jej skuteczność ;)

Chord

Postautor: Chord » 03 wrz 2018, 05:18

Jako sam w sobie rekursyjny event jest spoko, bo spada z Greensighta czy kopalni i potem z kopalni.
Aż sobie pogram tą maszkarą, bo wygląca zabawnie.

orka1410

Postautor: orka1410 » 03 wrz 2018, 22:02

Widziałem kiedyś jak grałeś tym deckiem i przewinąłeś Alliance. Szacun.

Od tego momentu podpatrzyłem nieco decka i zbudowałem swoją własną wersję.

W plotach zamiast Late Summer Feast używam też zwykłego valara. Wiem, że mnie czesto bije, ale jednak co reset do decku blokującego grę to reset i nie ma co dyskutować, zwłaszcza, że ten Claim prawie nigdy nie jest potrzebny :)
Zmieścilem też Maester at the Rock, bo odpalenie kolejny raz Without His Beard ma nalogiczny efekt jak The Dragon's Tail, a nie zawsze Isle of Ravens dojdzie odpowiednio szybko.
Zmiesciłem też Catspaw - drogi, to prawda, ale też potrafi nieźle zablokowac przeciwnika, zwłaszcza jak ten spodziewa się Ogara, a nie Catspaw.
No i na koniec używam Ser Ilyn Payne, a nie Ser Kevan Lannister, bo po prostu nie lubie tego drugiego.

Jest jeszcze kilka innych zmian (w sumie naliczyłem 14 innych kart), bo w końcu nie znale twojej decklisty, tylko podglądałem w jednej grze, ale zasada decku jest taka sama i faktycznie muszę podziedzieć, że jest to dośc skuteczny deck. chociaz jak Ci się udaje wygrywac z dobrymi Crossingami, zwłaszcza Tagrowymi, to nie rozumiem ;)

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 03 wrz 2018, 22:39

Zwykłego Valara unikam, bo jakoś przeciwnicy zawsze te duplikaty mają, a ja tutaj ni w ząb. A z kasą jest na styk ;) claim oczywiście potrzebny nie jest do niczego.
Maester at the Rock nie rozważałem - może jakaś kopia zamiast Shae lub Podricka. Catspaw mi się wciąż wydaje za drogi, ale wierzę, że dodatkowy efekt zaskoczenia daje sporo. Ser Kevan jest jednak przydatny nawet żeby wyciągnąć zużyte mleko czy świeczkę, o przypadkiem zrzuconej lokacji nie wspominając.

Z dobrym Crossingiem to jeszcze nie sztuka, z dobrym graczem jest gorzej... ale szczerze przyznam, że akurat Targowe Crossingi potrafią się zaciąć na Grze o Tron (właściwie bez Danki mają turę bez wyzwań), o Fortified Position i Uneasy Truce nie wspominając. Sami się zresztą potrafią podłożyć grając You Win or You Die, a ja wtedy lub przy Meereen najbardziej lubię odpalać Dragon's Tail. Tyrell mimo wszystko wydaje się najtrudniejszy. Tak czy siak - czynnik zaskoczenia jest tu bardzo ważny :)

Chord

Postautor: Chord » 04 wrz 2018, 21:13

Poskładałem sobie mill GJ na Greensighcie zainspirowany tym tutaj oraz paroma doświadczeniami w graniu nim...
I dopiero, co rozklepałem nim dokładnie znetdeckowany deck Neo :) Ale to było oszukiwanie, bo co do karty wiedziałem, co ma w talii.

Ale ogólnie bardziej podoba mi się wersja kalmarowa, bo opiera się w gruncie rzeczy o zapełnienie stołu groźnymi grabieżcami (GJ ma już 4 uników i 4 non-uników z Pillagem! Readera, Korony i Wsparcia Harlemu nie licząc), co muruje stół nawet skuteczniej niż cfane ploty.
Deck jest trochę mniej powtarzalny niż ten, bo mniej "dobiera wszystkim" i mieli własną rękę, a więcej klasycznie odrzuca z góry decka przeciwnikowi.

U Lani cały trick opiera się na skracaniu obu graczom deckó jak najszybciej i zrobieniu drobnej różnicy ćwieczką, Bezbrodą i Łaskotkiem, a tu po prostu bronimy grabieżcami.

W każdym razie - oba są kupą śmiechu i radosnego patrzenia, jak bezradne Martelle ciągną karty z Dorne :D

orka1410

Postautor: orka1410 » 04 wrz 2018, 21:51

No nie wiem. Próbowałem poskładać to na GJ, bo tez mi się wydawało, że będzie lepsze, ale deck GJ zakłada, że trzeba te wyzwania wygrać, a postacie z Grabieżą u GJ są dość drogie (na razie tylko jedna 3, a reszta, to 4 i więcej), więc zupełnie inna krzywa kosztu wychodzi. Tak jak pisał Neo w tym decku przewijaja eventy i świeczki, ja miałem nawet gry gdzie pillage ani razu mi nie zadziałało i tez wygrywałem. Poza tym w czasie testów wersja GJ zawsze spotykałem szybszy/silniejszy deck w powerze/militce, który puszczał mnie przodem i moje założenie, że zagram Pilagie już nie było takie pewne. To, że takimi GJ wygrasz z innym milem (na słabych postaciach), to jest pewne, ale posprawdzaj go z innymi rodami, bo ja miałem negatywne wyniki testów (inna sprawa,że GJ rzadko kiedy gram, więc to mógł być wynik braku moich umiejętności).

Chord

Postautor: Chord » 04 wrz 2018, 21:58

Ciężko mi się coś ustala, bo internetowi wojownicy poddają się jak najęcie zanim w ogóle gdzieś dojdziemy...

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 04 wrz 2018, 23:32

Grałem dzisiaj i bardzo fajnie działa deck. Wcześniej jak robiłem mille to były jednak męki z tym przewijaniem, a tutaj płynnie znika przeciwnikowi połowa decka. Zastanawiam się czy nie trzeba tutaj drakkarów do niszczenia lokacji i czy Wyspa Kruków i Fortel Tywina (!!!) nie zasługują na 2x. Spoko deck.
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Wróć do „Decki 2.0”