Szukam sensownych pomysłów na Deck Targ Fealty lub LotC

Jak złożyć dobrą i niezbyt dobrą talię.
Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Re: Szukam sensownych pomysłów na Deck Targ Fealty lub LotC

Postautor: VegetaZen » 23 sie 2018, 01:43

Jaką znowu słabością?

Second soni to silniejsza wersja Ogara - równie silni, ale tańsi w użyciu i nieunikatowi.
Aegon wyszukuje kluczowe postacie tak jak Tinder Małgosia, którą uważałem za najsilniejszą postać w grze w momencie wyjścia, a jest od niej tańszy, z shadowem i jeszcze nie trzeba poświęcać niczego. Pomijam już bannerowe patologie jak wrzucanie do gry za darmo armii z 8 siły (chociaż szanujący się Targ prychnie, bo po co takie armie jak second soni są za 1 złota).
Hizdahr robi absurdalne ilości złota - jest jak Tywin kwadrat, do tego ma najważniejszy trait w obecnej mecie, gdzie każdy z 3 kartami królewski ma gwarantowanego king in the north w plot decku.
Daario kradnie postacie i nie ma mniej siły z tego powodu albo ograniczeń co do tego kiedy może, patrz: Dagmer... a właśnie jeszcze wstaje ukradzioną postać.
No to może chociaż dwójki ma słabsze Targ? Nope: Jorah 4 siły w zasadzie bez kary (tak dawno nie widziałem żeby komuś spadł z drawbacka), dwójka z intuicją, dwójka ze wstawaniem, dwójka wchodząca za darmo do gry kiedy spada z rezerwy - wszyscy ofc z 2+ siły i dwoma ikonami.

To, że Targ ma palenie i wstawanie to tylko wisienka na torcie. Można i bez tego zrobić bardzo mocny deck wygrywający turnieje co nam się udowadnia co każdą dużą imprezę, którą wygrywa deck grający 2x heads on spikes, bo nie ma co wrzucać : )

imho moralnego prawa do narzekania na Targa nie mają tylko Tyrelle, bo tam też idzie założenie, że albo pasjans sam robi grochy, albo trzeba grać w konwencjonalną grę z czego twoje postacie zawsze są silniejsze od przeciwnika i mają renomę.
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

orka1410

Postautor: orka1410 » 23 sie 2018, 06:55

Panowie według Design Teamu draw back Targow to nie słabość kart, tylko ich ilość. Akcje Targów kosztują w walucie znacznie droższe niż złoto (w kartach). Do tej pory tak było i dopiero karty typu Merren to zmieniają. Mało kto to docenia, jak nie gra targami, ale to naprawdę był do tej pory problem. W tej chwili... Nie wiem, może już nie jest, ale ostatnio nimi grałem tylko w Krakowie przed pojawieniem się Merren i Hizdarcha, dwóch genialnych kart.

Moim zdaniem nie ma co marudzić. Targi są silne, ale... są równie silni (Tyrell, Stark, może Martell).

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 23 sie 2018, 07:26

no tak, dlatego wczesniej najwazniejsza karta to byla danuta bo dawala drawa. inne rzeczy nie mialy takiego impactu na gre, khal zawsze byl drugorzedny. teraz opcji tego drawa pojawilo sie wiecej wiec mozna sie bawic
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Marek

Postautor: Marek » 23 sie 2018, 07:48

Ciekawe czy Duży Rhaegal będzie miał w sobie dociąg. Zastanawia mnie jego Akcja/Reakcja.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 23 sie 2018, 07:58

Dużego Rhaegala już pokazali. Wstaje jak postać przeciwnika zostanie zabita przez efekt karty. Zapewne chodzi Ci o Viseriona.
A tak w ogóle to są ledwie średnie smoki, duże będą w boxie ;)

I całą dyskusję najlepiej ujął Orka. Fajnie, że Targi mają akcje za zrzucanie kart z ręki, ale brakuje im stabilnego drawa. Meereen ma szanse pomóc (nie wiem, zagrałem z tym dopiero raz i nie pomogło ;)), ale poza tym jest bieda.
Fire and blood

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 23 sie 2018, 08:19

eee tam, funeral pyre, meereen, to go forward you must go back, shadowblack lane, copperki i close call sa calkiem sytym zestawem drawa. ja przestalem narzekac jakis czas temu, aczkolwiek trzeba odpowiednio dobrac karty do decka, najgorzej jest w fealty w sumie bo kwestia tapowania house karty powaznie odcina opcje drawa
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 23 sie 2018, 08:21

Są... ale jak to wciśniesz do talii, to nie wciśniesz czegoś co zabija ;)
Fire and blood

Marek

Postautor: Marek » 23 sie 2018, 08:34

Chodziło mi o Viseriona. Mi się podobają ich reakcje, a w reakcjach smoków może doczekamy się dociągu. Powszechnie wiadomo ze zabijanie nie działa ale sprawia dużo satysfakcji i można miec jakąś kontrole nad stołem.

Skeczor

Postautor: Skeczor » 23 sie 2018, 08:37

Meereen jest super. Zwłaszcza przy "Unxepcted Return". Do tego Barristan ma profity dzięki Meereen. Mam więcej kart niż przeciwnik? Oj, chowam pod Meereen i dociągam 3 :D
Obrazek

Wróć do „Decki 2.0”