[SPOILERY] Serial Game of Throne

Dyskusja o serialowej wersji Pieśni Lodu i Ognia
Awatar użytkownika
Kimin

Re: [SPOILERY] Serial Game of Throne

Postautor: Kimin » 17 kwie 2019, 11:50

No cóż serial nie zaskoczył mnie co do poziomu. Zaczyna się sucharem Tyriona o jajach Varysa, a później mamy fillery w rodzaju pogawędki połóżkowej Eurona i Cersei, specerku na smokach Danki i Janka, przydługawych reunionów głównych postaci z pobocznymi. Pojawia się również deus ex machina w postaci odbicia AshyYarry przez Theona. Sam sobie dziwię, ale przyznać muszę, że jedyne dobre sceny to sceny z Samem. Obie widać, ze sceny mogą mieć swoją wagę, o ile scenarzyści nie pójdą po najmniejszej linii oporu.
Przy tylko 6 odcinkach w sezonie, tyle fillerów martwi. Jak pisał Marek, jeden odcinek to będzie "wielka bitwa" (tm), ja dodatkowo obstawiam, że będzie jeszcze jedna bitwa między zwycięskimi siłami dobra a Cersei. Zostają więc tylko 4 odcinki żeby jakoś popchnąć fabułę do zakończenia. Czasu mało, zwłaszcza, że np. taki Battlestar Galactica miał dwuodcinkowy finał( razem coś ponad dwie godziny).

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 17 kwie 2019, 17:16

Zgadzam się - na razie 2/10 :-)

Marek

Postautor: Marek » 14 maja 2019, 08:10

Co myślicie o przedostatnim odcinku? To była zemsta czy już obłęd?

Awatar użytkownika
Kimin

Postautor: Kimin » 14 maja 2019, 18:55

Ani jedno ani drugie. To jest po prostu słabo napisany scenariusz.
Swoimi wrażeniami podzielę się po całym sezonie, bo po drugim odcinku wiedziałem już, że będę musiał grillować każdy odcinek w tym sezonie.

Marek

Postautor: Marek » 14 maja 2019, 22:42

Kimin pisze:Ani jedno ani drugie. To jest po prostu słabo napisany scenariusz.
Swoimi wrażeniami podzielę się po całym sezonie, bo po drugim odcinku wiedziałem już, że będę musiał grillować każdy odcinek w tym sezonie.

Trudno się nie zgodzić ze im dalszy odcinek od odcinków napisanych przez G. Martina tym odcinki są słabsze. Także finał będzie najsłabszy ever :) tez wiele spraw mnie razi ale cóż trzeba brać co dają. Ostatni odcinek niesie ze sobą wiele pytań co zrobią teraz nasi kochani Starkowie.

wuher44

Postautor: wuher44 » 15 maja 2019, 13:49

Poświęcą albo zjedzą Brana żeby wstać. :lol:
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 15 maja 2019, 16:54

Dobiegają do 15 renomką z Sansy ; P

Serial jest złyyy, bardzo zły. Liczę, że Martin się ogarnie i skończy sagę na złość pisząc wszystko inaczej niż w serialu. To co się odjaniepawliło z Littlefingerem, Varysem a nawet Jaimiem to szkoda strzępić ryja :V
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 15 maja 2019, 17:03

VegetaZen pisze:Dobiegają do 15 renomką z Sansy ; P

Ty, ale septa Mordane nie żyje.

Ostatni odcinek już mnie nawet nie wkurzył. Głównie dlatego, że serial w ogóle przestał wzbudzać we mnie jakiekolwiek emocje, prócz sporadycznych ciarek żenady.

orka1410

Postautor: orka1410 » 15 maja 2019, 20:33

Niestety muszę przyznać, że z szóstego sezonu najbardziej podobał mi się drugi epizod (tak ten w którym po prostu postacie rozmawiają), a reszta... Jest dobra chyba tylko wizualnie w CGI.

A tak przy okazji bardzo spodobał mi się jeden mem (cytuję z pamięci) :

Danka:
Spaliła Miri Maz Dur (sama wchodząc do ognia).
Spiła Dom nieumarłych (z nieumarłymi w środku).
Spaliła Astapor.
Powiesiła Panów z Mereen.
Doprowadzila do rzezi w Astaporze (król rzeźnik).
Spaliła ludzi na arenie w Mereen.
Spaliła wszystkich Khalów w Vaes Dothrak.
Wywołała wielką krwawą wojnę w zatoce niewolników, a potem ją tak po prostu zostawiła samą sobie.
Spaliła prawie całą armię Lannisterów.
Spaliła Randyla Tarlego z Synem.
Spaliła Varysa.

I wszystko to było ok.

Spaliła Kings Landing.

I ludzie się dziwią. :)

Koniec mema.

To prawda, że źle tą postać poprowadzili w serialu, ale to też prawda, że Dany od początku u Martina jest prowadzona jako "cicha ludobójczyni", która przy wielu okazjach dawała upust swojej żądzy krwi i palenia, tylko zawsze potrafiliśmy to jakoś usprawiedliwić, bo zawsze widzieliśmy to w kontekście większego dobra. Myślę, że taki obrót spraw wymyślił nie kto inny, tylko Martin (z Jaimem Varysem i Littlefingerem pewnie też), tyle że Martin opisze to w wielu rozłożonych w czasie rozdziałach i to samo zostanie bardzo ładnie pokazane i uzasadnione.

Panowie DD nie mają umiejętności Martina i dlatego zamiast fajnie napisać scenariusz, to skrócili ilość odcinków i skupili się na pokazaniu efektów CGI ze smokami i ogniem, który nie wiadomo dlaczego ma siłę armaty i rozwala całe budowle zamiast je palić, bo to potrafili zrobić.

Marek

Postautor: Marek » 15 maja 2019, 21:40

orka1410 pisze:Niestety muszę przyznać, że z szóstego sezonu najbardziej podobał mi się drugi epizod (tak ten w którym po prostu postacie rozmawiają), a reszta... Jest dobra chyba tylko wizualnie w CGI.

A tak przy okazji bardzo spodobał mi się jeden mem (cytuję z pamięci) :

Danka:
Spaliła Miri Maz Dur (sama wchodząc do ognia).
Spiła Dom nieumarłych (z nieumarłymi w środku).
Spaliła Astapor.
Powiesiła Panów z Mereen.
Doprowadzila do rzezi w Astaporze (król rzeźnik).
Spaliła ludzi na arenie w Mereen.
Spaliła wszystkich Khalów w Vaes Dothrak.
Wywołała wielką krwawą wojnę w zatoce niewolników, a potem ją tak po prostu zostawiła samą sobie.
Spaliła prawie całą armię Lannisterów.
Spaliła Randyla Tarlego z Synem.
Spaliła Varysa.

I wszystko to było ok.

Spaliła Kings Landing.

I ludzie się dziwią. :)

Koniec mema.

To prawda, że źle tą postać poprowadzili w serialu, ale to też prawda, że Dany od początku u Martina jest prowadzona jako "cicha ludobójczyni", która przy wielu okazjach dawała upust swojej żądzy krwi i palenia, tylko zawsze potrafiliśmy to jakoś usprawiedliwić, bo zawsze widzieliśmy to w kontekście większego dobra. Myślę, że taki obrót spraw wymyślił nie kto inny, tylko Martin (z Jaimem Varysem i Littlefingerem pewnie też), tyle że Martin opisze to w wielu rozłożonych w czasie rozdziałach i to samo zostanie bardzo ładnie pokazane i uzasadnione.

Panowie DD nie mają umiejętności Martina i dlatego zamiast fajnie napisać scenariusz, to skrócili ilość odcinków i skupili się na pokazaniu efektów CGI ze smokami i ogniem, który nie wiadomo dlaczego ma siłę armaty i rozwala całe budowle zamiast je palić, bo to potrafili zrobić.

W pełni się zgadzam. Nie wiem czy ktoś ogląda na youtubie taką łaskę która w sumie to streszcza odcinek i dodaje jakieś głupoty od siebie. Powiedziała ze Danka została złe poprowadzona ponieważ spaliła cała stolice. Ze to się kupy nie trzyma. A właśnie ze trzyma się kupy bo ona bardzo dużo osob zabiła. Począwszy od swojego brata po niewinnych ludzi w Królewskiej przystani. ( jak żal komuś ludzi z królewskiej przystani to pomyślcie sobie ze to ci sami którzy cieszyli się ze śmierci Edarda Statka) Do tej pory była sprytniejsza ale już nie ma ochoty na te gierki. W końcu to ONA ma smoka. To pali. I bardzo dobrze.

Wróć do „Game Of Thrones serial”