2. Journey to Oldtown

Neoptolemos

Re: 2. Journey to Oldtown

Postautor: Neoptolemos » 15 gru 2017, 17:40

Google translate podpowiada, że Podróż przez morze pozwoli na odpalenie 2 wjazdów na koronkę kosztem militki i intrygi, a drugi plocik sprawi, że gracz bez króla nie będzie mógł odpalać zdolności postaci, akcji i miejsc. Przy czym tak czy siak pojawi się wg spoilera w 4CP.

Chord

Postautor: Chord » 15 gru 2017, 21:14

Podróż jest z 2CP.

Suchy

Postautor: Suchy » 18 gru 2017, 19:39

http://www.cardgamedb.com/index.php/aga ... o-oldtown/ UP!!! Łódka Aśki <3. Kolejny dracarys :(
You ll pay the iron price.

Czerwonym - ŚMIERĆ !

Skeczor

Postautor: Skeczor » 18 gru 2017, 20:01

Teraz dothraki będą ziać ogniem.
Obrazek

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 18 gru 2017, 22:33

Tylko po co? Dothraki też mają ciekawsze eventy. Dla mnie to jest właśnie kolejny Dracarys w totalnym burnie, a nie biedaopcja dla niepalących. Najemnicy tacy o.
Statek Asi super, Tris wiadomo
Maege ok, ale potrzeba więcej Mormontow
Dom czerni i bielu fajny, grywalnosc do weryfikacji
Devan ok, event bez sensu
Czarne Uszy nudne, Kingslayer przekombinowany
NW przestałem rozumieć kilka CP temu

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 18 gru 2017, 22:53

Suchy pisze:Kolejny dracarys :(

Dobra rada. Alkohol i foruming to złe połączenie :)

Jakby taki był orginalny evergreen Dracarys to by nie było problemu. 2 G i strata dwóch kard z ręki przy tym zasięgu brzmi całkowicie rozsądnie. Jeśli ktoś będzie próbować straszyć tym eventem to natnie się na stracie tempa. 2G to połowa złota z plota w rundzie.

Kilka dni temu posortowałem sobie karty z 1ED i byłem mocno zdziwiony ile tam był target killa. Ten CP sprawia, że 2ED wraca na stare tory.

Ciekawi mnie zastosowanie Journey to Oldtown. wiadomo, że jest Mace, ale sami NW to raczej słabo na nim skorzystają. Fajnie będzie schować na runde jakąś 6-kę bez dupy przed swoim resetem, ale to trochę mało jak na stratę karty z ręki, szczególnie, że przeciwnik może w kolejnej rundzie sam resetować. Chyba tylko jakieś super Bestow karty mogłyby to uzasadnić w NW, a to pewnie i tak przy graniu bannera. Z drugiej strony to pierwszy terminal Attachent Hate NW. Nie chce mi sie wieżyć, ze na odpowiednim poziomie rozgrywek zaskoczenie przeciwnika bo ten zapomniał o postaci będzie robić różnicę.
Wyczucie resetu wcale nie jest trudne, jednak chyba szkoda wsadzać do decku kartę, która za bardzo nic nie robi. Ciekawostka. Skoro karty wchodza z defaultu do gry pod kontrolą ich własciciela, to jeśli komuś buchniemy Tywina, zagramy na niego event, to w nastepnej rundzie oddamy mu go.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Chord

Postautor: Chord » 19 gru 2017, 00:52

szczudel pisze:Z drugiej strony to pierwszy terminal Attachent Hate NW. Nie chce mi się wierzyć, ze na odpowiednim poziomie rozgrywek zaskoczenie przeciwnika bo ten zapomniał o postaci będzie robić różnicę.

Sztandar? :)
Poza tym chowasz się nie tylko przed resetem. Możesz zakombinować jakaś metodę schowania się przed killem jako takim, zwłaszcza przy własnym Valarze często problemem jest nie stracić w wyzwaniach swoich kozaków, którzy przeżyli plot phase.
Coś mi mówi, że jeszcze usłyszymy o tym evencie, choć ze względu na precyzyjny timing można mieć nadzieję, że nie w jakichś porytych kombodeckach (tak raczej wchodzą Akcje, nie Reakcje).

michaelius

Postautor: michaelius » 19 gru 2017, 02:09

Targowy event raczej słaby o ile nie nastąpi przedruk Meraxesa albo Lady Daenerys Chambers w jakiejś bzdurnej formie.

Jak już ktoś chce panikować to Stormcrows daje targom jednostronny reset i może ściągnąć 5 postaci jednym strzałem :mrgreen:

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 19 gru 2017, 09:17

Chord pisze:
szczudel pisze:Z drugiej strony to pierwszy terminal Attachent Hate NW. Nie chce mi się wierzyć, ze na odpowiednim poziomie rozgrywek zaskoczenie przeciwnika bo ten zapomniał o postaci będzie robić różnicę.

Sztandar? :)
Poza tym chowasz się nie tylko przed resetem. Możesz zakombinować jakaś metodę schowania się przed killem jako takim, zwłaszcza przy własnym Valarze często problemem jest nie stracić w wyzwaniach swoich kozaków, którzy przeżyli plot phase.
Coś mi mówi, że jeszcze usłyszymy o tym evencie, choć ze względu na precyzyjny timing można mieć nadzieję, że nie w jakichś porytych kombodeckach (tak raczej wchodzą Akcje, nie Reakcje).

Mam nadzieję, że przyjdzie jakaś kosząca swoją "while enters play" umiejką postać NW i sprawi, że warto to będzie grać. Szkoda, że NW Delux już za nami a tam nic takiego nie było :/. Obecnie najciekawszą NW kombinacją jest schowanie Benjena przed swoim resetem (Valar D), aby sprowokować przeciwnikowy Valar M w nastepnej rundzie.

Zaciekawiła mnie dzisiaj rano cecha Kingsguard. Na chwile obecną mamy 5 takich postaci z czego 3 u Lannich. Ponownie był juz Lwi Delux, a evergreen postaci z ta cechą są całe dwie. Synergia na cechę jest znikoma. Jesli miałbym stawiać na coś kase, to na to, że z czasem pojawi sie tęczowa gwardia Renlyego i to będzie okres kiedy zabłyśnie ta cecha.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 19 gru 2017, 09:24

No właśnie słabo z kinsguardami. Liczyłem na boxowego Lorasa, ale na razie bieda. Podobnie miałem nadzieję na MałoRadowego Randylla...
Bodajże w 4 CP 4wychodzi Balon Swann.

Wróć do „4. Flight of Crows”