5. Oberyn's Revenge

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Re: 5. Oberyn's Revenge

Postautor: VegetaZen » 21 sie 2017, 23:13

quas pisze:wkładasz 2-3 karty do decka (w paru innych ujowych parringach też pomagają) i NW jest prawie jak BYE .

Co masz na myśli?
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

quas

Postautor: quas » 22 sie 2017, 06:17

VegetaZen pisze:
quas pisze:wkładasz 2-3 karty do decka (w paru innych ujowych parringach też pomagają) i NW jest prawie jak BYE .

Co masz na myśli?

w ost. decku miałem FSoW i Polityczną Katastrofę.
w pewnym standardzie jest VM.
niby miałem opcję na pieśń o Varysie ale to w historii gier tym deckiem odpaliłem 1 raz (uratowało mi grę z Olem/Stark na regio w Krk).

bilans z NW to chyba 7:0 (turniejowo czyli regio i FBF, bo ze sparingami to 9-10:0). Z wszelkimi odmianami. Od Rangersów po Builderów. Ze starkami, Z Lanisterami (skoczki i to była śliska gra), z Jeleniem, KoS, Fealty....w jednej zostałem zaskoczony 2x pieśnią o Varysie i Valarem (skończyło się mod winem).
W każdej był mur, nawet pojawiła się opcja mur+zestaw IKEA.

Zabieg celowy, bo np Buildersi sypią się jak popieprzeni. Bez mety cierpiałbym na bezsilność (z własnych obserwacji - Łupieżcy nie ratowaliby mnie przed NW....chyba nie przebiłbym się przez siekierę)
Z metą - luksus. Sporadycznie ploty mi się nie przydawały -> prawie we wszystkich grach skracanie lokacji było przydatne, chyba tylko 1 raz karciłem bardziej siebie (ale z perspektywy czasu i tak było warto)
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 22 sie 2017, 06:39

polityczna jest nieco problematyczna jak sie nie ma arbora... bez niej ekonomia troche nie chce chodzic plynnie, ja nie czuje ze mam kase dopoki nie doloze 3ciej lokacji. a poza nimi chcialbym jeszcze miec jakies lokacje funkcyjne, polityczna uwala tez mnie. wiadomo ze NW uwala bardziej, ale z nimi nie gram kazdej gry...

first snow zrobil sie nieco sredni w mecie poza specyficznymi matchupami, trzeba do niego miec srednio kosztowe postacie (4-5) ktore sa niezbyt dobre z valarem. poza tym spora czesc przeciwnikow po prostu wzruszy ramionami bo ma tone golda i wystawi tych maluchow od nowa w nastepnej turze. wiadomo ze kombo first snow + marsz zabierze przynajmniej jednego grubasa, ale jest mocno sytuacyjnym rozwiazaniem obecnie.

valar srednio dziala na NW, aemon zasejvuje othela/siebie a oni majac wiecej golda niz 2 na plocie wysypia kolejna czerede builderow do blokowania challengy. inne buildy NW uzywaja z powodzenie ghosta do sv... ciezko zvalarowac NW

z rzeczy ktore wymieniles najbardziej boli ich varys- nie atakuja wiec nie maja czym go wyjac, nie graja kontroli postaci innej niz craven/mleko. i nie dzialaja ich sv bo na killa, a duplikatow nie maja bo glownie same non-uniqui
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Suchy

Postautor: Suchy » 22 sie 2017, 09:13

NW grają nightmary, więc imo nie tak łatwo będzie varysowi z jego piosenką ;)
You ll pay the iron price.

Czerwonym - ŚMIERĆ !

quas

Postautor: quas » 22 sie 2017, 12:41

Breaker pisze:z rzeczy ktore wymieniles najbardziej boli ich varys- nie atakuja wiec nie maja czym go wyjac, nie graja kontroli postaci innej niz craven/mleko. i nie dzialaja ich sv bo na killa, a duplikatow nie maja bo glownie same non-uniqui

w całym FBF odpaliłem Varysa 1 raz (i uczciwie go kupiłem za własne piniondze). Akurat w grze o Top z ludkiem z twojej mety.

widocznie miałem fart z tymi NW :twisted:
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Chord

Postautor: Chord » 22 sie 2017, 13:04

Raport z thronetekowej linii frontu:

Nute the Barber jest absolutnie popierdolony. Naturalnie to trochę kwestia casualowego grania z przeciwnikami, którzy częściej mają słabiznę wartą wracania w decku, albo nie uważają na rezerwę (Marsz na mur przy 8 kartach w łapie przed drawem to marzenie dla GJ) albo po prostu nie zawsze potrafią wycisnąć 100% z tego, co się im wraca na rękę. Jednakże... To jest postać która bardzo elastycznie (draw w obronie! Niech się Czytacz i Grosserkraken w czółko pocałują!) daje szansę na ciągnięcie nawet 3 kart na turę. Jak Ci się Baber, Załoga Ciszy i Euron pakują na władzę to już Counting do niczego nie potrzebny.

Łysy zagości w kalmarowych deckach na długo... Bardzo długo.

Awatar użytkownika
MiSiO

Postautor: MiSiO » 28 sie 2017, 08:57

Dlaczego NW ciągle dostają takie chore karty? Nowy event to mrok... Znowu będzie się grało na małych fiutkach.

Kasztan

Postautor: Kasztan » 28 sie 2017, 21:52

poczekaj na nowy reset ;P
Kiedy idziesz przez piekło nie zatrzymuj się.

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 29 sie 2017, 06:35

teoretycznie equalizer wlasnie mocno wspiera NW... bo te wszystkie maluchy wroca na spod decka i on sie do nich kiedys dokopie (albo jak ma isle of ravens to po prostu przetasuje decka, voila)- dla niego 10 golda w postaciach to w sumie moze byc 4-5 kolesi :)
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Chord

Postautor: Chord » 29 sie 2017, 09:36

Wydaje mi się, to to właśnie kasztan miał na myśli. Coś w stylu - "Myślisz, że NW jest op? Poczekaj tylko na nowy restet to zobaczysz prawdziwe op NW."

Wróć do „3. Blood and Gold”