Dragons of the East

Trejo

Re: Dragons of the East

Postautor: Trejo » 29 lip 2019, 21:48

To trait który ogólnie nic nie daje,jest żeby był,ma to tyle samo zastosowania co rycerstwo kota Tommena,żadna akcja,reakcja,przerwanie z innych kart nie odnoszą się bezpośrednio do tego traitu,inne przykłady tego typu to: Lhazareen,Maegi,Dorne,House Botley,House Clegane,Valyrian Steel etc.

Marek

Postautor: Marek » 29 lip 2019, 22:19

Trejo pisze:To trait który ogólnie nic nie daje,jest żeby był,ma to tyle samo zastosowania co rycerstwo kota Tommena,żadna akcja,reakcja,przerwanie z innych kart nie odnoszą się bezpośrednio do tego traitu,inne przykłady tego typu to: Lhazareen,Maegi,Dorne,House Botley,House Clegane,Valyrian Steel etc.

Aha. Spoko. Skoro o nim wspomniałeś umyśliłem sobie ze może kiedyś w pierwszej edycji coś było na rzeczy.

Skeczor

Postautor: Skeczor » 30 lip 2019, 06:51

No właśnie ta cała wypowiedź była ironicznie.
Co mu daje ta cecha? Zajmuje miejsce na karcie :p
Obrazek

Marek

Postautor: Marek » 30 lip 2019, 08:56

Skeczor pisze:No właśnie ta cała wypowiedź była ironicznie.
Co mu daje ta cecha? Zajmuje miejsce na karcie :p

Zajmuje miejsce na karcie tak samo jak Twoje komentarze w tym temacie?

Teraz zakumałem! :twisted: ;)

Olo

Postautor: Olo » 24 wrz 2019, 18:33

"Martelle nie robią nic ale są w tym bardzo dobrzy" - Breaker

Marek

Postautor: Marek » 25 wrz 2019, 07:00

A co robi nowy Khal bo jakos wzrok nie ten? ;)

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 25 wrz 2019, 07:03

Jeśli jakaś postać ma wrócić do ręki odrzuć kartę żeby została w stole. Bardzo fajny do nowych dothrakow
Fire and blood

Marek

Postautor: Marek » 25 wrz 2019, 14:58

Jasne. Zajebisty. Ale skąd Targi maja brać tyle kart? Tam wszystko jest odpalane na discard karty. Jedna Misandei niewiele tu da a Meereen jest na restrykcie. Niby ciekawa mechanika ale działa jak pies z kulawą nogą.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 25 wrz 2019, 15:30

Generalnie meereen załatwia sprawę ;)
Fire and blood

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 25 wrz 2019, 16:35

O ile się nie mylę, brakuje jeszcze 3 spoilerów (doliczyłem się 49 wzorów, a standard to chyba 52).

Jeśli chodzi o Targowe karty, to dużo fajnego wsparcia dostają Dothraki - przy czym coraz bardziej mi przypominają hycających Clansmenów (nie to, żeby mi to przeszkadzało). Właściwie wszystkie karty w tym temacie wydają się spoko, z małm zastrzeżeniem do Womb of the World - efekt oczywiście świetny, ale jeśli lokacja za 4 potrafi nie zrobić nic jak źle podejdą karty, to może skończyć jak Stormlands - w klaserze. Smoki jakieś takie nudniejsze niż oczekiwałem, oczywiście efekty mocarne, ale jakoś nie widzę grania kompletu wielkich smoków z dowolną Stormborn bez Great Halli - pewnie ludzie będą testować jakiś mix hatchlingów i wielkich smoków (i oczywiście burn Drogona). Fajnie prezentują się karty pod motyw attachmentów - Groleo niezły, Pentos świetne. Dobrze, że pojawia się rekursja z discarda - pytanie, czy nie za droga (w końcu cała idea Targów polega na graniu bez pieniędzy). Brakuje jakiegokolwiek eventu (pewnie będzie jedną z tych 3 brakujących kart) i Galazza wydaje się być fatalna, nawet mimo faktu dawania formy drawa.

Karty Bara ok, ciekawe, że w pierwszym boxie mieli 0 postaci, a w ostatnim 2. GJ - Hotho ma ciekawy, choć potencjalnie niegrywalny efekt, statek jest arcycrapem (swoją drogą to ciekawe, że GJ w tej grze dostają zarówno najbardziej OP, jak i najfatalniejsze karty - Ours is the Old Way, Fosa Cailin, Plundered, teraz to). Lanni - zajebiste. Martell - nie umiem ocenić. NW - Clydas powinien wyjść jak jeszcze ktoś wierzył w choke, generalnie obie karty dla stewardów, więc propsuję z automatu. Stark - meh, zastosowań eventu nie widzę na razie, Wylla ew. jako 1-of przy Skagos. Tyrellowe karty... może gdzieś wejdą.

Ploty potencjalnie mocarne. Champion's challenge mega do talii defensywnych (Mur, mill), Pożyczka do rushu lub Martelli zmieniających ploty (!), Lost Message może wejdzie do jakichś Deszczy jako midgame mulligan, Spóźniony Książę może być mega do voltronów, At the Palace of Sorrows do swarmów (Conclave?), White Swords są OP w jednym jedynym decku i bez sensu w pozostałych. Neutrale też potencjalnie mocne, zobaczymy, jak będzie działać Łapówka i czy ktoś będzie miał hajs na Lysę Arryn. Arcymaester jest o WIELE lepszy od Ebrose'a, ale czy ruszy Conclave, to nie wiem.

Wróć do „Deluxe Expansions”