Water Gardens/Someone always tells

Tutaj możemy zadawać pytania o poszczególne karty, ich wzajemne interakcje i ich działanie.
Makak

Water Gardens/Someone always tells

Postautor: Makak » 17 gru 2019, 23:01

Pytanie w zasadzie o okienka akcji. Czy w fazie fabuly wystarczy mi ich, bym kucnal ogrodami obnizajac koszt eventu i anulowal efekt plotu przeciwnika?

Marek

Re: Water Gardens/Someone always tells

Postautor: Marek » 17 gru 2019, 23:12

Raczej nie. Chyba ze to nie jest Po Odkryciu. Szczerze to nigdy z czymś takim się nie spotykałem wiec na pewno nie. Blokowanie plotow przeciwnika to nowinka która pojawiła się niedawno i należy zagrać swój plot i klęknąć maestra. Jest tez taka postać ktoś za jeden golda Blankuje przeciwnikowi tekst i działanie plota. Ale trzeba miec tego golda a nie za często się zdążą ze w fazie fabuły posiada się jakiekolwiek złoto.

Makak

Postautor: Makak » 17 gru 2019, 23:25

W sumie to by bylo za proste. Jest jeszcze obnizenie Kedry'ego, ale to tez dwie akcje: kucniecie i zagranie eventu :/

wuher44

Postautor: wuher44 » 17 gru 2019, 23:36

Makak pisze:W sumie to by bylo za proste. Jest jeszcze obnizenie Kedry'ego, ale to tez dwie akcje: kucniecie i zagranie eventu :/

Nie da się bo nie ma okna akcji po odkryciu plota. Dopiero po tym jak się wykona.
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 18 gru 2019, 10:53

Ani Nefarious Acolyte, ani Kedry nie zadziałają, ponieważ okienko na akcje pojawia się dopiero po rozpatrzeniu efektw po odkryciu. Jeśli chcecie zagrać Someone Always Tells w fazie fabuły, trzeba zagrać Littlefinger's Meddling LUB dowolny z plotów typu Trade Routes/Return to the Fields/Calling the Banners, pójść przodem i rozpatrzyć swój plot jako pierwszy (oczywiście musi on "generować" w tym momencie co najmniej dwie monetki).

Alternatywnie na Someone Always Tells można mieć kasę z fabuł Ranger's Cache albo Long Plan.

Makak

Postautor: Makak » 18 gru 2019, 20:03

Dwa z tych plotow na restrykcie, return to the fields z dynamicznym stołem Marteli nie zawsze odpali. Calling the Banners jest to jakaś opcja plus fajna inicjatywa.

Pytam, bo kminie jak spowalniajacy grę deck może sobie radzić z Polityczna Katastrofa, poza wyborem KotHH na agende.

Z mojego skromnego było nie było doświadczenia ten plot bardziej boli np. takie shadowy niż barring, czy głupie King in the North. Dwie rundy przeczekasz, ale bez ekonomii nic nie zrobisz...

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 18 gru 2019, 23:18

I bardzo dobrze, że boli shadowy. KoSh bez hardych kontr jest przemocarne.

Katastrofa jest dobrze zbalansowanym resetem nam lokacje. Jeśli tak nie uważasz, to znaczy, że nigdy nie grałeś z builderami :D istnienie tego plota trzyma w ryzach sporo kontrolnych decków i daje jakąś kontrolę lokacji tym, którzy nie mają do niej dostępu (czyli wszystkim poza GJ i do pewnego stopnia Lanni/Stark). Jeśli boli twoich Martelli, to:
a) całkiem dobrze, bo rozpasani na lokacjach na Martelle to obleśny trolling
b) pamiętaj, że przed Katastrofą chronią duplikaty. Jeśli zostanie Ci po niej Dorne i Shadow City + 2 ekonomie to spokojnie jesteś w grze
c) rozważ, jakiego potrzebujesz restryktu. Właściwie Someone Always Tells widziałem tylko przy graniu 2x Trade Routes. Co też mnie nie martwi, bo dobrze trafiony event tego typu ustawia całą grę. Analogicznie za dobrze zbalansowane uważam Crow is Tricksy Bird, też nie tak łatwo je zagrać, bo efekt ma potężny.

Swoją drogą ten plot dobrze pokazuje ewolucję gry - pojawił się z tego co pamiętam w pierwszym cyklu, a zaczął się pojawiać częściej w deckach dopiero co najmniej 1,5 roku później :)

Makak

Postautor: Makak » 19 gru 2019, 00:11

To prawda, nie gralem, ale slyszalem legendy:)

Szkoda tylko, ze przy (2x Trades Routes) Someone always tells nie sprawdzi sie jako ochrona przed PD z 3 inicjatywy:) No nic, poza Starkami nie ma talii z prostymi odpowiedziami na wszystko.

Caly czas jest to fajny event przeciw Bound to the Wall/Dothrackim SOB, ale akurat tych drugich Martelle zaskakujaco latwo moga ujarzmic bez niego (co mnie bardzo cieszy) wiec chyba troche szkoda na niego miejsca w decku.

Wróć do „Pytania o karty i ich działanie”