lannister zawsze płaci swoje długi

Tutaj możemy zadawać pytania o poszczególne karty, ich wzajemne interakcje i ich działanie.
strefa_gry

lannister zawsze płaci swoje długi

Postautor: strefa_gry » 06 cze 2019, 13:24

Witam problem z w/w wydarzeniem
kiedy można go zagrać:
1. w przypadku mojego wyzwania i przegrania tego wyzwania
2. w fazie wyzwań przeciwnika po wygraniu przez niego wyzwania

Według mnie w obydwu w/w przypadkach jest możliwość zagrania tego wydarzenia

ASZ

Neoptolemos

Re: lannister zawsze płaci swoje długi

Postautor: Neoptolemos » 06 cze 2019, 14:04

Możesz je zagrać w dowolnym okienku akcji po tym, jak przegrasz chociaż jedno wyzwanie (w obronie lub ataku). To nie jest reakcja; możesz nawet zagrać po claimie w okienku akcji przed następnym wyzwaniem.

strefa_gry

Postautor: strefa_gry » 06 cze 2019, 14:26

Neoptolemos pisze:Możesz je zagrać w dowolnym okienku akcji po tym, jak przegrasz chociaż jedno wyzwanie (w obronie lub ataku). To nie jest reakcja; możesz nawet zagrać po claimie w okienku akcji przed następnym wyzwaniem.

coś się pogubiłem
z w/w wynika, że mogę to zagrać w dowolnym oknie akcji ???
np. przeciwnik deklaruje kolejne wyzwanie ( pierwsze przegrałem ) deklaruje atakujących i tutaj jest okno akcji - to mogę to zagrać ?? w trakcie wyzwania zainicjowanego - czyli co ? to wyzwanie jest przerywane do momentu zakończenia przeze mnie 2 wyzwań - miecz i intrygi ? i mogę zadeklarować obrońców do wyzwania, które zostało przerwane przez wydarzenie ?

ASZ

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 06 cze 2019, 14:37

Eee, co? Miałem po prostu na myśli, że to wydarzenie nie jest REAKCJĄ na przegranie wyzwania. Możesz je zagrać w każdym oknie akcji od momentu, w którym przegrasz dowolne wyzwanie. Wtedy zachodzi taki efekt, jak np. przy Khalu Drogo czy Nawałnicy Mieczy, czyli możesz zainicjować dodatkowe wyzwania - ale nie ma żadnego przerwania aktualnego wyzwania.

strefa_gry

Postautor: strefa_gry » 06 cze 2019, 14:41

ok też tak to rozumiałem ale ... to jest AGOT
i można wiele wymyślać.

akcja do zagrania w oknie akcji pomiędzy wyzwaniami >

możliwa po przegranym wyzwaniu w mojej części wyzwań jak i po przegranym wyzwaniu przy wyzwaniach przeciwnika.

W tej drugiej możliwości to wyzwania przeciwnika są przerywane i ponownie ja mam 2 wyzwania

to jest ok.

ASZ

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 06 cze 2019, 14:47

Kurde, chyba się nie rozumiemy. Jeśli byłeś pierwszym graczem i skończyłeś swoje wyzwania, to w trakcie wyzwań przeciwnika już tego nie zagrasz. Tzn. możesz, ale bez efektu - faza twoich wyzwań już minęła i nie istnieje karta, która w trakcie wyzwań przeciwnika pozwala na twoje wyzwania.

strefa_gry

Postautor: strefa_gry » 07 cze 2019, 09:42

po moich poszukiwaniach doczytałem się
wyzwania może inicjować tylko aktywny gracz, z uwagi na to nie mogę inicjować wyzwań w turze przeciwnika

wielkie dzięki za wyrozumiałość i pomoc. :)

ASZ

Wróć do „Pytania o karty i ich działanie”