Shagga, syn Dolfa

Tutaj możemy zadawać pytania o poszczególne karty, ich wzajemne interakcje i ich działanie.
Neoptolemos

Shagga, syn Dolfa

Postautor: Neoptolemos » 30 kwie 2019, 14:53

Pytanie: czy jeżeli przeciwnik zagrał King in the North, a ja mam na stole Clansmana (i nie mam króla), mogę wrzucić z zasadzki Shaggę?
Wydaje mi się, że tak (to chyba nie jest triggered ability), ale throneteki nie pozwala...

Olo

Re: Shagga, syn Dolfa

Postautor: Olo » 30 kwie 2019, 15:11

zawsze przydaje się tekst karty

Card Text:
Kingdom.
While a player does not control a King character, he or she cannot trigger abilities on characters, locations, or attachments.

Card Text:
Clansman.
While Shagga Son of Dolf is in your hand, he gains ambush (0) if you control a Clansman character or Tyrion Lannister.
Forced Reaction: After Shagga Son of Dolf enters play using ambush, choose and kill a [Lannister] character you control.

zaczynamy od The King in the North
gracze którzy nie kontrolują króla nie mogą triggerować ability na postaciach (tylko ta część nas teraz interesuje)

patrzymy na Shagge i wszystko co ma w tekście poza traitami i keywordami to character ability którego nie możemy triggerować bez króla:
While Shagga Son of Dolf is in your hand, he gains ambush (0) if you control a Clansman character or Tyrion Lannister.
to pierwsze jest passive ability które działa cały czas i nie musimy go triggerować (jak np bonus do siły Roberta)

Forced Reaction: After Shagga Son of Dolf enters play using ambush, choose and kill a [Lannister] character you control.
to już jest triggered ability można łatwo poznać po pogrubionym reaction:(albo action:, albo interrupt:. itd) na początku i tego już plot zabrania triggerować. Jednak ponieważ jest tam na początku forced nie mamy żadnego wpływu na trigger tej abilitki więc i tego plot nie powstrzyma.
"Martelle nie robią nic ale są w tym bardzo dobrzy" - Breaker

Neoptolemos

Re: Shagga, syn Dolfa

Postautor: Neoptolemos » 30 kwie 2019, 15:23

Tak mi się zdawało, więc rozumiem, że to błąd throneteki.

Wróć do „Pytania o karty i ich działanie”