AGoT online World Cup

Nowa gra, nowe problemy
wuher44

Re: AGoT online World Cup

Postautor: wuher44 » 10 wrz 2019, 12:13

Lewy pisze:
Michalku pisze:Niekoniecznie. Granie GJ obecnie nie wymaga żadnych umiejętności. Ktoś może wygrać eliminacje GJ ale niekoniecznie być dobrym graczem i umieć grać innym rodem. Wolałbym kogoś kto dobrze gra jakimś rodem i go ogarnia niż gościa z deckiem z netu, który zagrał GJ i teraz dostał deck przy którym musi myśleć przy grze. Oczywiście nie mam nikogo konkretnego na myśli.

Hmm, to może faktycznie wprowadzić jakąś formę "best of house"... Tylko nie mam koncepcji jaką...

Nie robić kilka grup tylko jedną.
W niej sprobowac robic takie pary aby kazda grę w miare mozliwosci graly z innym rodem. Kazdy gralby 5-7 gier. I na podstawie ostateczbej tabelki wylonic best of house. Jesli bedzie 2 gracze z tego samego rodu ktorzy mają tyle samo wygranych to zagrają miedzy sobą dogrywke.
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 10 wrz 2019, 12:53

UWAGA DROBNA ZMIANA I WAŻNE ZASADY! Mamy 23 osoby po dopisaniu Snayke'a i Kawsona. W związku z tym robimy 4 grupy po 6 osób (jedna 5, chyba że ktoś się zgłosi - OSTATECZNY DEADLINE dziś o 20).

1. Gramy każdy z każdym w obrębie grupy. Terminy dowolne, bo skoro to nie swiss, to nie mają znaczenia - deadline na wszystkie mecze proponuję na 22.09.

2. Wyniki wpisujecie do spreadsheeta, który zaraz udostępniam i podlinkuję w opisie grupy i/lub przyklejonym poście.

3. Osoby z pierwszego i drugiego miejsca wchodzą do reprezentacji. Osoby z trzeciego idą na rezerwę. Z tych osób wybieramy jednego lucky losera z najmniej licznie reprezentowanej mety (wydaje mi się że nie ma co się bawić w baraże), to też będzie pierwsza osoba do zmiany w razie czego.

4. W drugim arkuszu spreadsheeta wpisujecie maksymalnie 3 frakcje, którymi możecie zagrać w turnieju na etapie międzynarodowym, bo czujecie się w nich pewnie. Jeśli w top 9 zabraknie fana jakiejś frakcji, będziemy na tym dumać i może dokonamy dla dobra drużyny jakiejś roszady.

5. UWAGA - bardzo mocno zachęcam do NIECOFANIA ruchów i wybaczania błędów w trakcie gier online. Nie dlatego, że jestem temu generalnie przeciwny, ale zakładam, że na etapie międzynarodowym przeciwnicy mogą się na to nie zgadzać - a to też jest pewien skill, żeby nie zapomnieć odpalić eventu w domie itp., trochę niezależny od ogólnego poziomu gry.

6. Koszyki rozpisuję wg procentu zwycięstw na JP, a nie pavilion points! W przypadku osób, które mają kilka kont, przejrzałem i zsumowałem wszystkie (może niemal wszystkie, ale aż tak to nie wpłynie, na pewno u każdego uwzględniłem "główne" konto.
Dziś po 20 wrzucę rozpiskę grup. Pytania, skargi i zażalenia do mnie.

Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... _23A#gid=0

EDIT: W międzyczasie nie przeczytałem Waszej dyskusji. Wydaje mi się jednak, że to skomplikowane logistycznie i że faktycznie nie ma co czekać tylko grać.

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 10 wrz 2019, 21:04

UWAGA - maszyna losująca w postaci random.org przypisała graczy do koszyków - możemy się umawiać na gry!

Grupa 1:
Jools
Wuher
Martin Maksymilian Naze
Orka
Marek
Sarna

Grupa 2:
Wiewiór
SirKamlot
Neoptolemos
Templar
Jezuz
Matiusza

Grupa 3:
Olo
Kawson
Sokles
Fabro
Simon
Luky

Grupa 4:
Radek
Lewy
Wałek
Snayke
Wilkot

Grupy ułożone na podstawie winratio z JP (koszyki są w drugim arkuszu excela). Szukamy chętnego w każdej grupie, który ogarnie wyniki na JP, jeśli się da.

Przypominam o wrzuceniu preferencji frakcyjnych! Eliminacje chcemy skończyć do 22.09.

Marek

Postautor: Marek » 10 wrz 2019, 21:11

Ogólnie to trzeba zrobić sobie talie z tymi wytycznymi a na Łorld Kupie to tymi samymi czy jak to? Można je sobie co rundę modyfikować?

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 10 wrz 2019, 21:20

Nie. Na World Cup prawdopodobnie (taką widziałem wersję, jak będzie oficjalnie potwierdzone to oczywiście napiszę) będą zablokowane decki na cały turniej, żeby uniknąć metowania. Co niestety sprzyja skatuingowi, ale z tym się trzeba pogodzić.

W eliminacjach nie blokujemy nic, bo blokowanie decku jest imho bezzasadne (w końcu też chodzi o to, że tuningować nasze pomysły), a z kolei blokowanie frakcji czy agendy zachęca do metowania - kto by nie wsadził 3x Burning the Dead na Drowned Godów? Na razie gramy jak chcemy i oczywiście najlepiej frakcją preferowaną.

Uwaga: do 4 grupy dopisuję Cinka, który się zgłosił po terminie - mam nadzieję, że to ok, w razie czego zażalenia na priv ;)

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 10 wrz 2019, 22:07

Dzięki, Neo <3

Awatar użytkownika
Lewy

Postautor: Lewy » 11 wrz 2019, 07:47

Dobra robota Neo, dzięki!!

Grupa D, jesteście wszyscy na FB/whatsappie? Jeśli tak to ustawię jakąś grupową dyskusję

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 11 wrz 2019, 09:04

Templar, czy Ty jesteś dostępny na fb/messangerze? Przypuszczalnie to jest najprostsza forma kontaktu - wszystkich innych już znalazłem.

Awatar użytkownika
Lewy

Postautor: Lewy » 11 wrz 2019, 09:15

Podobne pytanie do Wałka ;)

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 11 wrz 2019, 10:55

Lewy pisze:Podobne pytanie do Wałka ;)

Musisz wysłać kruka :-D

Wróć do „AGoT 2.0 Online [OCTGN]”