Lista restryktów

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Neoptolemos

Lista restryktów

Postautor: Neoptolemos » 03 cze 2019, 16:45

Mamy update listy restryktów.
Dołaczył Fanatyk, Sea of Blood i Mission in Essos, wyleciało Hear Me Roar. Co to oznacza?

Sea of Blood - trochę rozumiem, trochę szkoda decków nie-GJ, ale w sumie ja się cieszę. SoB i Free Folk to takie agendy, że jak siądzie, to po 5 minutach jest po grze, a jak nie, to... właściwie często też jest po grze, tylko w drugą stronę. W klasycznych deckach aggro jednak więcej zależało od dobrej talii i odpowiedniego rozegrania, a te agendy są takie dosyć bezmózgie. Tym niemniej nie do końca się tego spodziewałem.

Fanatyk - to chyba nikogo nie dziwi. Wcale mi typa nie żal. Chociaż i tak imho to za mało na GJ obecnie, mają równie dobre/lepsze agendy niż SoB, a i z kopalni da się zrezygnować dla Fanatyka.

Mission in Essos - nie widziałem tego combo decku i chyba nie chcę, więc nie wiem, o co chodzi, ale wierzę, że trzeba było.

Hear me Roar! - bardzo się cieszę, bo Lanni potrzebuję ciągnięcia w górę, a przy obecnym wracaniu na rękę/do shadows (Tyrion, Regent's Guard, TIBWHID) ten restrykt razem w FB/Trade Routes bolał mocno. Zastanawiam się tylko, czy to oznacza powrót jakiegoś Wonder Woman albo podobnego decku.

Last but not least - Starkowie nie oberwali WCALE. Dziwne, zakładałem, że chociaż ze 2 elementy obecnej układanki z Wymanem (Skagos, Heir to the Iron Throne, Meera,Wyman, Return to the Fields, nie wspominając o Robbie i Kaśce) wylecą... no ale zobaczymy.

orka1410

Re: Lista restryktów

Postautor: orka1410 » 04 cze 2019, 00:57

Neoptolemos pisze:Mamy update listy restryktów.
Sea of Blood - trochę rozumiem, trochę szkoda decków nie-GJ, ale w sumie ja się cieszę. SoB i Free Folk to takie agendy, że jak siądzie, to po 5 minutach jest po grze, a jak nie, to... właściwie często też jest po grze, tylko w drugą stronę. W klasycznych deckach aggro jednak więcej zależało od dobrej talii i odpowiedniego rozegrania, a te agendy są takie dosyć bezmózgie. Tym niemniej nie do końca się tego spodziewałem.

Powiem tak. Jeden spojler z dzisiaj (Rationing - Plot "Players cannot trigger reactions to winning or losing challenges.") i chyba dawanie Sob na restrykt listę to była bezsensowna decyzja.

Neoptolemos pisze:Last but not least - Starkowie nie oberwali WCALE. Dziwne, zakładałem, że chociaż ze 2 elementy obecnej układanki z Wymanem (Skagos, Heir to the Iron Throne, Meera,Wyman, Return to the Fields, nie wspominając o Robbie i Kaśce) wylecą... no ale zobaczymy.

A tego zupełnie nie rozumiem. Deck anty Greyjoy wymyśliłem bez większych problemów i działa, ale żeby był jednoczęsnie anty Stark, to niestety ciężko mi wykombinować :/

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 04 cze 2019, 08:07

Rationing jest ekstra. Dobre statystyki i bardzo dużo celów do trafienia (swoją drogą czy dobrze rozumiem, że nie blokuje Qohor?)

Co do Starków, ciężko się metuje na kogoś, kto z definicji jest metą na wszystkie inne frakcje. Ja akurat gram takimi deckami ostatnio, że jakoś walkę nawiązuję, ale jak wejdzie Bran + Catelyn + Winterfell + Robb to ani ich skontrolować, ani przegonić - a wszystkie nowsze zabawki typu Wyman czy Skagos niesamowicie ustabilizowaly ten deck. Imho Skagos czy Meera powinny dołączyć do restryktów ze względu na absurdalnie efektywną wydajność z Wymanem.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to bezwzględny choke. Dawno przestałem wierzyć w ten archetyp, ale jak zobaczyłem nowych Botleyów, przypomniałem sobie, że rzadko widuję Starka z zapasem hajsu.

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 04 cze 2019, 08:37

Kopalnie lajtowo zastepujesz bodyguardem, umowmy sie ze nie savuje sie pasciakow tylko tlusciochow typu victarion albo balon a oni wszyscy sa lordami. Dla GJ to jest wybor pomiedzy trade routami a fanatykiem

Sea of Blood... ciekawe po co?

Mission in Essos- az z checia zobacze tego combodecka bo nie widze podstaw

Hear me roar... a niech maja
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 04 cze 2019, 09:01

Mission in Essos nie widziałem w praktyce, ale ktoś pisał na fb. Tradycyjnie ładowanie Lorasa eventami i To the Rose Banner w kasę, a w challengach kręcenie w kółko Olenna's Informant i Orphan of the Greenblood, żeby zrobić jakieś ~15 challengy w power. Mission in Essos w jakiś sposób zastępowało Annały i Wheels within Wheels, tak, żeby w ostatniej turze dobrać to co trzeba. Ale nie wiem i nie chcę wiedzieć, jak dokładnie :P

orka1410

Postautor: orka1410 » 04 cze 2019, 09:24

Neoptolemos pisze:Mission in Essos w jakiś sposób zastępowało Annały i Wheels within Wheels, tak, żeby w ostatniej turze dobrać to co trzeba. Ale nie wiem i nie chcę wiedzieć, jak dokładnie :P

No jak to nie wiesz jak. Przecież to oczywiste. ta karta to są właśnie brakujące (znajdujące się na restrykcie) Annały. Jak już dociągnąłeś wszystko co potrzebne i masz na stole w ręku, a wypsztykałeś się z Eventów, to skracasz deck o wszystkie niepotrzebne już śmieci, a cenne eventy, które są już na tym etapie w discardzie wracają do decku. Ponieważ masz pełno kart do dociągu, a Mission in Essos 3 razy w shadow, to w jednej turze przemielisz te eventy 3 razy i jesteś mega bogaczem.

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 14 sty 2020, 08:12

Mamy nowe FAQ ;) Bound, Yoren, Guile, Retinue i Oldtown Informer są zrestryktowane. I Szybki Bob w melee.

Szpiega szkoda :(

Makak

Postautor: Makak » 14 sty 2020, 10:15

Zupelnie nie mam doswiadczenia w turniejach, stad pytanie: czy mill w ogole cos kiedys wygral? Ocieral sie o topy? Bo rozumiem, ze restrykt ma go nerfnac. Jasne- irytujaca gra dla przeciwnika, ale nie mniej niz wiele innych deckow.

I o co chodzi, z informerem? Chodzi o jakies komba, gdzie sie mieli wlasny deck w poszukiwaniu wszystkich puzzelkow do ukladanki?

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 14 sty 2020, 11:19

Nic istotnego. Ale na Euro się otarł o topy 3:) przy czym to było przed Tyrellami. Restrykt Guile i Retinue mi nie przeszkadza, to kombo było głupie, takie karty powinny mieć limit max 1 per round.

Trejo

Postautor: Trejo » 14 sty 2020, 13:03

Dobrze że dothrakowie na sob dalej mogą palić i gwałcić. Bez yorena i tego tyrellowego ścierwa do spamowania mandonami będzie jeszcze prościej :D

Wróć do „Dyskusja ogólna”