Sharing is caring

Dział poświęcony Ogólnopolskiej Lidze A Game of Thrones
Awatar użytkownika
kemaleq
Kontaktowanie:

Sharing is caring

Postautor: kemaleq » 21 paź 2015, 08:19

Moi drodzy:
To the Thrones Community:

This message is from the three Thrones podcasts and for the known public message boards.

In A Game of Thrones 1.0, there was a lot of secrecy about decks. This has been said to slow the meta down and limit the community. Further, this created far more scouting and a greater disparity of information, leading to an imbalance in tournaments and an untrue test of player skill. It also makes it more difficult for some new players to find and play top decks and then improve. Therefore, for A Game of Thrones Card Game 2.0, a number of metas have come together and decided to share 2.0 top 4 decklists. Starting, hopefully, at Worlds, a Google drive will be created for metas to input their decklists for public viewing on Whitebookpodcast.com under the Winning decks link. This is by no means meant to force metas into sharing, and privacy will still be respected, but so far the majority of the following metas have agreed and accepted to share their decklists at set times of the year:

New York, Missouri, Chicago, Southern California, Boston, all Florida metas, Ottowa, Canadians, the Dutch, the Swedes, Adelaide Australia, both the Barcelona and Madrid metas in Spain, and both the London and Cornish metas. Newly added metas include Tulsa and Kuwait!

Top 4 Decks will be shared after individual store championships, local events, after any Regional where the a Top 4 player does not want to play the deck again, after Regional Season, and, after an community run tournament, and after a national or world championship.

Submitted will be a full decklist, deck pilot, and deck creator.

If your meta is not listed above and you would like to participate in this open sharing and community building, please be in touch with Aaron Glazer through the usual channels or glazer826@gmail.com.

Stay tuned to your usual Thrones networks for more information.

W mojej profesjonalnej opinie nie możemy być gorsi od Szwedów. Dopisujemy się?
You Can't Spell Slaughter Without Laughter

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Re: Sharing is caring

Postautor: szczudel » 21 paź 2015, 08:26

Taki może offtop ale jak już się pojawiło to:
Zastanawia mnie co to ma zmienić?
Ktoś z was będzie miał zamiar grać nieswoimi "zwycięskimi" deckami?
Sam deck to tylko cześć sukcesu, zwycięstwo siedzi pomiędzy kartami. To, że zagramy przeciwko zwycięskiemu deckowi nie spowoduje, że poczujemy/wychwycimy jego siły/słabości i przekujemy to w doświadczenie.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 21 paź 2015, 08:48

O zadach i waletach netdeckingu można bardzo długo i od każdej strony, ale ujawnianie decków ma więcej zalet, niż ich ukrywanie.

1. Pomaga się to lepiej przygotować do turnieju, możesz testować swoje talie przeciwko najmocniejszym przeciwnikom.
2. Pomaga się zainspirować - to, ze nie skopiujesz decku 1 do 1 nie oznacza, że nie możesz pomysłami z niego poprawić własnej talii.
3. Analizując świetne decki uczysz się lepiej budować własne.
4. Jest wielu świetnych graczy, którzy są kiepscy w budowaniu decków.

JA osobiście często się inspiruję, ale rzadko gram bezpośrednią kopią, bo nie umiem - muszę wiedzieć, dlaczego dana karta trafiła do talii, inaczej mam trudności z najlepszym jej wykorzystaniem.

Co do samego pomysłu - jestem za.
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Luka_Brazzi pisze:zgadzam się z Flintem

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 21 paź 2015, 08:48

:roll:
Skoro jest na to zapotrzebowanie, logicznym jest, że tak, ludzie grają cudzymi deckami i to całkiem liczni.

Awatar użytkownika
Seba_stian
Kontaktowanie:

Postautor: Seba_stian » 21 paź 2015, 08:51

szczudel pisze:Ktoś z was będzie miał zamiar grać nieswoimi "zwycięskimi" deckami?
Sam deck to tylko cześć sukcesu, zwycięstwo siedzi pomiędzy kartami. To, że zagramy przeciwko zwycięskiemu deckowi nie spowoduje, że poczujemy/wychwycimy jego siły/słabości i przekujemy to w doświadczenie.

Granie nie swoimi to jedno, ale fajnie popatrzeć na te bardzo "dobre" talie i jak to inni sobie składają ;)
Ja zabawę z GoTem dopiero zaczynam, ale gram w Podbój i tam mimo, że zawsze staram się jakoś po swojemu decki składać, to czasem jak widzę jakie zagrania niektórzy robią i jakie techy stosują, to jestem często zaskoczony ;)
Dlatego też osobiście nie widzę nic złego w pokazywaniu najlepszych decków, bo po pierwsze to nic złego, a po drugi i tak często jakieś informacje na temat tych decków krążą w internetach :P
Jak dla mnie fajna inicjatywa :D

Flint pisze:O zadach i waletach netdeckingu można bardzo długo i od każdej strony, ale ujawnianie decków ma więcej zalet, niż ich ukrywanie.

1. Pomaga się to lepiej przygotować do turnieju, możesz testować swoje talie przeciwko najmocniejszym przeciwnikom.
2. Pomaga się zainspirować - to, ze nie skopiujesz decku 1 do 1 nie oznacza, że nie możesz pomysłami z niego poprawić własnej talii.
3. Analizując świetne decki uczysz się lepiej budować własne.
4. Jest wielu świetnych graczy, którzy są kiepscy w budowaniu decków.

JA osobiście często się inspiruję, ale rzadko gram bezpośrednią kopią, bo nie umiem - muszę wiedzieć, dlaczego dana karta trafiła do talii, inaczej mam trudności z najlepszym jej wykorzystaniem.

Zgadzam się w 100%;)
"...every man dies, not every man really lives..."

Wosho

Postautor: Wosho » 21 paź 2015, 08:57

Kolejnym plusem jest to ze poczatkujacy maja wieksza liczbe deckow do wyboru, bo w taka gre jak ta jednak deck jest wazny.
Wiec latwiej zaczac nauke gry grajac deckiem ktory wiemy ze jest dobry.

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 21 paź 2015, 08:59

My już jesteśmy dopisani :) Jemioł się tym zajmuje.
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
Radeku

Postautor: Radeku » 21 paź 2015, 09:01

A mi się przypomina sytuacja w wh inwazja jak Jaszczur przed worldsami opublikował swoją talie i jak została zbanowana tuz przed samym turniejem.

Wosho

Postautor: Wosho » 21 paź 2015, 09:09

W netrunnerze jest strona/forum stimhack na ktory sa wrzucane deckilisty wszystkich zwyciezcow wiekszych turniejow, nie ma z tym problemu.
Deck to jedno a umiejetnosc nim grania to drugie.

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 21 paź 2015, 09:22

Co mi przypomina wynik Jemioła na turnieju Conquesta.
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Luka_Brazzi pisze:zgadzam się z Flintem

Wróć do „Polska Liga AGoT”