Sezon 2016, czyli co dalej

Dział poświęcony Ogólnopolskiej Lidze A Game of Thrones
kotul

Re: Sezon 2016, czyli co dalej

Postautor: kotul » 28 sty 2016, 19:15

Ja tylko z pozycji osoby ktora nie znala 1.0 edycji.

Nie bardzo rozumiem co macie do "ligi galakty". Robi wiecej niz ffg. Masz na stronie dane zrodlowe (brakuje tylko banerow), wiec mozesz je wszystkie sciagnac prostym parserem i wygenerowac dowolne raporty jakie potrzebujesz.

Sa ligii lokalne (Krakowska, Warszawska), wiec co szkodzi stworzyc lige "duzych turniei". Znowu - dzieki galakcie jest centralne miejsce z ktorego mozna wygenerowac dane o zwyciestwach/porazkach i zrobic ranking tylko z "wlasciwych".

Zeby nie bylo - gram wersja angielska - nie do konca podoba mi sie traktowanie niepolskich graczy jako gorszych. Nie do konca podoba mi sie regulamin galakty (zgoda na zdjecia) - jednak wydaje mi sie ze pewne rzeczy galakta robi calkiem dobrze.
#teamTorfWPupe

Awatar użytkownika
uday

Postautor: uday » 28 sty 2016, 19:34

1. Co jest takiego złego w zapisaniu się do rankingu? Dane osobowe? Nikt wam nie każe podawać prawdziwych. Głupi ranking? Przecież nie musicie na niego w ogóle zwracać uwagę. Nie wiem co jeszcze może tam być...

2. Co to za siłowe dzielenieO jakim siłowym dzieleniu mowa? Nikt nikogo nie zmusza do niczego. Można grać polską i możesz grać angielską wersją. Jak gracie polską, to macie bonusy od polskojęzycznego wydawcy, jak gracie angielską to może domagajcie się bonusów od anglojęzycznego wydawcy?

3. Tak. co tydzień w każdym mieście jest turniej. Nie raz nawet i 2-3/tydzień. To tak strasznie źle? Ludzie się spotykają to i grają. Turniej zapewnia odrobinę więcej dreszczyku emocji i bonusy od Galakty. To w takim razie jak w Pipidówce Małej mieszka 4 graczy i wszyscy grają w wersję polską, to co? Odmówimy im prawa do tych bonusików od Galakty? Odmówimy im prawa do uczestnictwa w rankingu? Ludzie, przecież to ma być zabawa, ranking to też jest zabawa. Żeby można się pośmiać z kumplami "Patrz, przegoniłem Cię!", "A Zdzisek nie wyszedł powyżej 1500 od 3 miesięcy, ale noob!" Nie mówiąc już o tym, że to pierwszy sezon dopiero, i my się musimy dowiedzieć więcej i Galakta musi się dowiedzieć więcej.
Rozumiem krytykę, że wyniki mogą wyglądać jak wypaczone względem tego co było w 1ed. Ale żeby przestały być wypaczone trzeba by narzucić odgórny limit, np. "tylko jeden turniej na metę na miesiąc". A Trójmiasto liczyć jak 3 mety, czy 1? Od ilu osób można stwierdzić, ze jest już meta, 8, 17, 30? A w takim razie jak w Pipidówce Małej, wiosce w puszczy w Bieszczadach, jest tych 4 graczy to będą de facto wykluczeni z polskiej sceny bo nie mają gdzie jeździć? Nie widzę tu (a być może i nie ma) dobrego wyjścia oprócz traktowania rankingu w formie zabawy.

4. Ligi lokalne i tak się organizują same. W Krakowie mamy taką z osobną od rankingu punktacją (chociaż wszystkie turnieje są zgłaszane do G.). Co stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować 1 duży turniej/miasto specjalnie do ligi ogólnopolskiej. No przecież ranking Galakty nie broni i nie każe graczy za oddolne inicjatywy.

5. Też mi się do końca nie podoba ilość danych dostępnych w rankingu. Chętnie bym sobie przypomniał na szybko, czy jak grałm Tyrellem to 4 mecze przegrałem z Tagrami, czy 2 z Greyami, a 2 z Barasiami. można to niby zrobić ręcznie, ale fajnie jakby to zostało usprawnione. Ranking mógłby być potężnym narzędziem statystycznym. Ale znowu - jeśli Galakta tego nie zrobi, to nic nie stoi na przeszkodzie wskrzesić stronę ligi 1ed. i własnoręcznie ładować tam wyniki "rejestrowanych gier". Założę się, że na większości turniejów i tak korzystamy z programu morphine. Jaki problem wrzucać raporty na 2 serwery?

Awatar użytkownika
adzio85

Postautor: adzio85 » 29 sty 2016, 00:48

Nie grałem w 1ed. ale po co te żale i bóle (wiadomo czego)? Galakta wydaje PL edycję to już piwa pić nie można z kartami pod pachą? Bo z nie wiem ilu stałych graczy 1ed (ale powiedzmy 40) zrobiło się dzisiaj 140 to źle? Przecież dalej nikt nikomu nie zabrania jeździć po Polsce w celach towarzyskich z kartami przy dupie. A spotkania co tygodniowe w poszczególnych miastach to zwykła liga. Nazywane są turniejami tylko po to, aby rejestrować je w Galakcie celem zdobywania pkt rankigowych (tak jak pisał UDAY, aby był ten dreszczyk emocji, że gramy "o coś").

PS. skoro tak nie pasuje ranking galakty, Fruszu, Luka itd., to może trzeba ruszyć zadek sprzed monitora i samemu zacząć coś organizować, a nie narzekać na ludzi, którzy ForFREE i ForFUN robili coś dla wszystkich zainteresowanych?

PS2. gram w PL edycję i się jaram! grasz w ENG edycję? i SUPER! też się jaraj! ;)

Awatar użytkownika
Olgierd

Postautor: Olgierd » 29 sty 2016, 07:35

Tak tylko zapytam, czy post Slavea to jakiś bardzo głęboki i wewnętrzny koleżeński sarkazm?

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 29 sty 2016, 07:47

adzio85 pisze:Fruszu, Luka itd., to może trzeba ruszyć zadek sprzed monitora i samemu zacząć coś organizować,

Zanim się zapędzisz, to Fruszu i Luka (ten w szczególności) tworzyli scenę AGoTa w Polsce prawdopodobnie zanim jeszcze wiedziałeś o tej grze. Także powstrzymaj się z takimi wycieczkami.
Fire and blood

mateusus

Postautor: mateusus » 29 sty 2016, 07:58

Michalku pisze:
adzio85 pisze:Fruszu, Luka itd., to może trzeba ruszyć zadek sprzed monitora i samemu zacząć coś organizować,

Zanim się zapędzisz, to Fruszu i Luka (ten w szczególności) tworzyli scenę AGoTa w Polsce prawdopodobnie zanim jeszcze wiedziałeś o tej grze. Także powstrzymaj się z takimi wycieczkami.

Wydaje mi się, że Adzio o ruszaniu tyłka pisał do osób, którym "tak nie pasuje ranking galakty, Fruszu, Luka itd." niejako broniąc samych zainteresowanych.

Awatar użytkownika
adzio85

Postautor: adzio85 » 29 sty 2016, 08:01

Dokladnie! Nie cytować wyrwanej z kontekstu treści lecz całość - albo to ja uważniej powinienem formułować zdania ;) Chodziło o osoby, którym nie pasuje "działalność" galakty, Frusza i Luki, a nie w odniesieniu do nich, że oni nic robią ...

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 29 sty 2016, 08:50

Wpisy które produkuje Slave zawsze są hardkorowe i nie są wyznacznikiem nastrojów wszystkich graczy edycji 1. To nie jest tak że wszystkim uczestnikom Polskiej Ligi Agot nie podoba się ranking Galakty i miniturnieje, granie polskimi kartami itp. Faktem jest natomiast, że jesteśmy (gracze pierwszoedycyjni/uczestnicy ligi) przyzwyczajeni do innego sposobu organizowania rankingu, imprez itd. I tyle.
Uczestnicy i organizatorzy Ligi aktualnie ciężko dyskutują i planują dalsze kroki. Liga będzie! W jakim kształcie i od kiedy - informacje myślę że wkrótce bossowie ogłoszą.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 29 sty 2016, 08:53

Widzisz adzio, jakoś nie widziałem Cię na jakimś turnieju wyjazdowym jeszcze, a zarówno mnie, Fruszkowi i Jemiołowi udało się już zebrać w pupę na imprezach poza naszymi grajdołami :)
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
adzio85

Postautor: adzio85 » 29 sty 2016, 09:21

Luka_Brazzi pisze:Widzisz adzio, jakoś nie widziałem Cię na jakimś turnieju wyjazdowym jeszcze, a zarówno mnie, Fruszkowi i Jemiołowi udało się już zebrać w pupę na imprezach poza naszymi grajdołami :)
- nie rozumiem o co chodzi :)

Pisałem o tym, że chyba ani wersja PL, ani ranking Galakty nie ograniczyły "możliwości" wyjazdowych tym co chcą jeździć. Jeśli ktoś czerpie z tego fun to nie ma znaczenia ani wersja językowa, ani rodzaj rankingu. Chodzi o to, aby się spotkać, pograć, pogadać itd. Nie rozumiem żalu w postaci "jest PL edycja i jest faworyzowana przez PL wydawcę, a ja wolę ENG", "jest więcej spotkań rankigowych" - ja nie widzę tutaj "-" a jedynie "+".

Szanuję mega pracę ludzi, którzy robią coś z zamiłowania dla określonego środowiska bezinteresownie. Dlatego też uważam, że jakieś wylewanie swoich żali na ludzi na forum jest bezpodstawne. Nikt nikomu tutaj na chleb nie daje, więc to co robicie Wy (patrz: Luka, Fruszu i reszta w realu; Szczudel w online) powinno się doceniać, a nie mieć pretensje o to czy o tamto :)

ps. i prędko póki co, poza mój grajdołek się nie wybiorę niestety, ale to z różnych względów prywatnych. Natomiast na miejscu postaram się wpadać jak najczęściej na wszystkie eventy :)

Wróć do „Polska Liga AGoT”