Called by the Conclave

Awatar użytkownika
fruszu

Called by the Conclave

Postautor: fruszu » 28 cze 2011, 13:58

Kolejny chapter pack z bloku Secrets of Oldtown już się ukazał (choć w polskich sklepach jeszcze niedostępny). Niemniej dobrze zapytać, co o nim sądzicie?
Próbowałem ułożyć sobie TOP 5 kart z tego dodatku i moim zdaniem są to:

5. Galbart Glover
Jak się okazuje, Starkowie zyskali nową siłę - przeszukiwania talii, a dzięki Galbartowi, nie tylko talii. Świetna postać. Może nie tak wyśmienita jak Maester Luwin czy Riders of the Red Fork z poprzedniego dodatku, ale Starkowie moim zdaniem zyskują najwięcej ciekawych kart, póki co (inna sprawa, że takiego np. Luwina równie często co u Starków zobaczymy pewnie w innych domach).

4. Maester Murenmure
Co tu dużo mówić. Greyjoye zyskują potężną kontrolę w fazie Marshallingu. Bohater, którego można włożyć do gry plotem. Świetny.

3. Archmaester Ebrose
Obawiam się, że i tak nie doceniam Ebrose'a. Może być niesamowity. Tym bardziej, że chainy wyglądają potężnie (patrz niżej).

2. Tin Link
Znakomity efekt praktycznie za darmo, przy okazji klękania właściciela. Dla wilków czy Martelli karta przerażająca. Oj, agenda The Maester's Path będzie mocna.

1. The Conclave
Jak dla mnie z miejsca restricted :) 5 siły, crest, świetna zdolność i koszt łatwo redukowalny. No i non-unique character. Potęga.

A co Wy sądzicie, co uważacie za najciekawsze w nowym dodatku?

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Called by the Conclave

Postautor: Michalku » 28 cze 2011, 14:28

Galbart Glover rewelacja, bo można sobie wracać odrzucone karty do ręki

do tego co wypisałeś dodałbym jeszcze:

Maester Lomys - w rush decku ze sporą ilością renowna? Doskonała obrona przed Valarem

Conflict Of Interest - bardzo mi się podoba, bo możesz albo przyjąć na siebie 2 claima z plotu przeciwnika, albo dać jemu 0 kiedy samemu zagrało się Valara

Magister Illyrio - raczej dla zabawy niż jako poważny kandydat w talii, ale może być całkiem użyteczny

generalnie całkiem fajny CP, dużo ciekawych i przydatnych kart. Co prawda cały cykl Maesterów jakoś szczególnie mnie nie pociąga, bo też nie mam specjalnej ochoty grać maesterami, ale jest kilka kart, które mogą się przydać w różnych moich taliach - mam kilka ulubionych: Guardian Wolf i plot Outwit z Isle Of Ravens oraz Bloodrider z Mask Of Archmaester
Fire and blood

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 28 cze 2011, 15:19

Michalku pisze: Guardian Wolf i plot Outwit z Isle Of Ravens oraz Bloodrider z Mask Of Archmaester

Wszystkie trzy niesamowite. Nie wspominałem o nich, bo to dopiero melodia przyszłości :D
Michalku pisze:Maester Lomys - w rush decku ze sporą ilością renowna? Doskonała obrona przed Valarem

Zgadza się, ale głównie przed swoim. Bo po odpaleniu Lomysa przeciwnik raczej nie będzie chciał zagrać Valara :)

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 28 cze 2011, 15:24

fruszu pisze:Wszystkie trzy niesamowite. Nie wspominałem o nich, bo to dopiero melodia przyszłości :D

True, ale ja już przebieram nogami ;)

Michalku pisze:Zgadza się, ale głównie przed swoim. Bo po odpaleniu Lomysa przeciwnik raczej nie będzie chciał zagrać Valara :)

Ale właśnie o to chodzi. Przy rush decku jeśli jesteś w stanie wybronić się przed Valarem, to już w kolejnej turze przeciwnik może nie mieć po co go zagrywać, bo będzie po wszystkiemu. ;)
Fire and blood

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 28 cze 2011, 17:19

Michalku pisze:Ale właśnie o to chodzi. Przy rush decku jeśli jesteś w stanie wybronić się przed Valarem, to już w kolejnej turze przeciwnik może nie mieć po co go zagrywać, bo będzie po wszystkiemu.

Prawda. Ale i tak muszę go najpierw zobaczyć w akcji, żeby uwierzyć :) Podoba mi się, że dają Baratheonom możliwość mniej szaleńczej, a bardziej kontrolowanej pogoni za powerem. Szkoda tylko, że FFG wypuści coś takiego. Trochę to wszelki rush sprowadza do parteru (nie mówiąc o Bericu vel Bedricu :twisted: ). Trzeba będzie kombinować.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 28 cze 2011, 18:52

Hehe, brutalny jest ten attachment. Ale czy rzeczywiście będzie używany? Nie klęka nikogo ;)
Fire and blood

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 28 cze 2011, 20:14

Michalku pisze:Hehe, brutalny jest ten attachment. Ale czy rzeczywiście będzie używany? Nie klęka nikogo

:lol:
A poza tym, jak się wygra w pierwszej turze, to zupełnie nieszkodliwy. Niepotrzebnie panikuję :twisted:

Wróć do „Secrets of Oldtown”