Queen of Dragons

michaelius

Re: Queen of Dragons

Postautor: michaelius » 18 lip 2011, 14:38

No ok , ale to są 3 sklepy w Polsce , Inwazja jest w 30-40 :D

Pytanie czym najlepiej robić drawa w Targach ?

Awatar użytkownika
Rogue30

Postautor: Rogue30 » 18 lip 2011, 14:59

michaelius pisze:No ok , ale to są 3 sklepy w Polsce , Inwazja jest w 30-40 :D

Sklepów jest więcej, a różnica głównie wynika z tego, że Inwazja jest po polsku.

michaelius pisze:Pytanie czym najlepiej robić drawa w Targach ?

Jhogo, jeśli grasz na Dothraków, Meereen jeśli na smoki, Maegi Crone jeśli burn.
Jest jeszcze combo: Shade of the Evening + Blue-Lipped Warlock.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 18 lip 2011, 15:09

michaelius pisze:Pytanie czym najlepiej robić drawa w Targach ?

Generalnie draw jest bardzo ważny w tej grze i warto poświęcić temu trochę czasu, żeby płynnie chodził.
A jak w Targaryenach? Zależy jaką masz talię (ale tym Cię pewnie nie zaskoczyłem). Jeśli masz Targaryenów na cieniu to podstawą jest King's Landing, a do tego jakieś dodatki w postaci Jhogo, może Val czy OOH Pyromancer's Chache, Khal Drogo (z QoD).
Inną sprawą są Targaryenowie bez cienia.
Jeśli jest to talia na smokach, to na pewno Meereen jako podstawa dociągu, ale nie można polegać tylko na jednej lokacji, dlatego warto przemyśleć np. Jhogo, Khala. Dodatkowo jeśli są to smoki latem, to agenda Kings Of Summer, może mechanika z Samem (o tym niżej), Gilly, Khal Drogo.
Zdecydowanie najwięcej możliwości pojawia się w Targaryenach opartych na Burnie. Na pewno będziesz używał tu agendy Kings Of Summer, która automatem daje dodatkową kartę, do tego wszytko co wiąże się z latem, a więc Gilly, Sam i kruki (2-3 x Sam do tego 3x Carrion Bird i 3x Black Raven). Jhogo zawsze się przyda, tak samo można wcisnąć Khala Drogo. Dalej dochodzi Xaro's Home. Wszystkie zabawki, pomagające Ci przeszukać deck - przede wszystkim Red Warlock. Jak będziesz grał na burnie to na pewno będziesz miał Lady Daenery's Chambers - można wtedy pomyśleć o attachmentach, które dają kartę jak chociażby Hrakkar's Pelt. Zagrywasz na jakiegoś pionka - dostajesz kartę, zabijasz go z claima i później wyciągasz kartę dzięki LDC z discardu i powtarzasz. Maegi Crone.

edit: plus to co Rogue30 pisze powyżej, nie mogę co prawda nigdy miejsca znaleźć na Shade i nie testowałem, ale na papierze wygląda świetnie :)

Oczywiście nie mówię o załadowaniu wszystkich mechanizmów do talii, bo nie będziesz miał miejsca na rzeczy do walki, wybieraj to co Ci pasuje. A w razie dalszych pytań wal śmiało, o Targaryenach mogę opowiadać godzinami :-D
Fire and blood

Awatar użytkownika
Rogue30

Postautor: Rogue30 » 18 lip 2011, 15:15

No tak, zapomniałem o Kings of Summer - chyba najlepszy draw jaki jest. Tylko jest małe ryzyko, że trafisz na Greyjoyów z zimą.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 18 lip 2011, 16:45

Trzeba się liczyć z GJ, ale Targaryenowie z LCD i tak są w lepszej sytuacji, bo mogą sobie wyciągnąć odrzuconą wronę z discarda, a carrion birda po prostu spalić.
Fire and blood

Awatar użytkownika
Rogue30

Postautor: Rogue30 » 18 lip 2011, 16:49

Dlatego napisałem "małe" :)

michaelius

Postautor: michaelius » 19 lip 2011, 15:36

Hmm na razie wzialem QoD, Song of Summer i Snakes and Sand. Sam chyba jednak musi poczekac na przedruk po 3 sztuki.

michaelius

Postautor: michaelius » 26 lip 2011, 13:32

No w koncu dotarla dostawa do planszomanii :)
Jutro powinienem miec zabawki :mrgreen:

Wróć do „Core Set i Deluxe Expansions”