Co myślicie o L5r w formacie lcg?

Wszystko, co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Re: Co myślicie o L5r w formacie lcg?

Postautor: VegetaZen » 16 mar 2017, 11:39

- crab - WPIERDOL
- crane - cioty

Wywaliło mi syntax errora^^, tj. przenosząc na GoTowe realia Crane to Lannister, a Crab to Nocna Straż i to porównanie bardzo pasujące: Klan Kraba siedzi na Murze (Cieśli/Kaiu) i strzeże Rokuganu przed dzikimi Nezumi i biały wędrownymi Oni za co dostaje datki od pozostałych klanów, a kontakty ze światem mają ze Wschodniej Strażnicy obsługiwanej przez Ród Yasuki. Żurawie byli najbliżej rodziny cesarskiej (Cersei pani Doji), są najbogatszym klanem z mistrzami miecza (Ilyn he he) a ichniejszy Tywin ma do dyspozycji oprócz rajfurek dwumetrowych koksów Górę/Ogara tyle że z rodu Daidoji, nu ale mają jeszcze artystów wszelkiej maści i dyplomatów więc są nawet lepsi od Lannistera - typowe cioty : >
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Krisso

Postautor: Krisso » 16 mar 2017, 12:27

Co do Craba, to o ile zgadza się Mur i obrona przed Shadowlandem, to ni jak nie mają się do wymoczków z Nocnej Straży - Tam Panują berzerkerzy pałującymi demony wielkimi Tetsubo (nabijana kolcami japońska pała), a nie niepasująca do siebie zgraja zesłańców, których nigdzie nie chcieli ;P

Crane'y to raczej przeciwieństwo lannisterów - przynajmniej o metody działania - tylko wszystko co honorowe, zgodne z obyczajami, trakcyjną, wymuskani lizusie z białymi włoskami, którzy specjalizują się w honorowych pojedynkach jeden na jeden, artyści, włazidypni dyplomaci, high-life, ogólnie jak podsumował cent - cioty :P (ale dobrze kręcili honor i zawsze w końcu w każdej edycji znalazł się ktoś kto wymyślił, jak ubrać Demony z otchłani w niebieską piżamę Crane'a i rozwalać prowincje przeciwnika jednym gościem :P)

Awatar użytkownika
Lewy

Postautor: Lewy » 16 mar 2017, 14:33

Tak to jest spuścić ze smyczy ludzi z L5R :)

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 16 mar 2017, 18:42

nie piskaj, jeszcze Cie przeszkolimy to sam bedziesz biegal z katana i wrzeszczal BANZAI!!! :)

trojmiejska szkola gota chwilowo jest sceptyczna do legendy, chec wyrazam ja i moze vegeta, moze byc nas niestety za malo do grania. ale to sie zobaczy jak wyjdzie core set, pewnie nabede go chocby dla artow i ladnych kart
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
Szakil

Postautor: Szakil » 16 mar 2017, 19:02

I ja, a przynajmniej spróbuję. Mogą się pojawić nowi gracze (tacy jak ja), którzy zawsze się pojawiają gdy jest robiona nowa edycja i można zacząć na równi ze wszystkimi.

oskaros88

Postautor: oskaros88 » 16 mar 2017, 23:01

Ja też będę tym nowym graczem. O ile mechanika mnie nie odrzuci, to zamierzam grać jak najdłużej. Arty mnie zauroczyły.
Chociaż nie pasują mi kobiety-samuraje? Wolałbym jako gejsze, ale to już kwestia gustu.

Krisso

Postautor: Krisso » 16 mar 2017, 23:08

W Rokuganie panuje równouprawnienie na najwyższym poziomie :P

A tak serio - na obrazku masz Shugenje - czyli ichniejsze czarodziejki (kule ognia i te sprawy) ;)

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 17 mar 2017, 01:41

Równe prawa dla mężczyzn, kobiet, a nawet Krabów!

A bez związku abstrahując od tego, że Rokugan to nie jest Japonia (tylko baśniowa Japonia z pojedynczymi motywami chińskimi, koreańskimi, mongolskimi etc), to historycznie samuraje-kobiety były i to w sporych ilościach (konkretnej cyfry nie zarzucę, bo aż tak w temat nie wnikałem), bo aż do Sengoku (XV-XVI wiek) wolano, aby kobiety z rodzin samurajskich walczyły naginatami i włóczniami, niż żeby uczyć chłopów szermierki co by się zbuntowali i obalili feudalizm (potem pojawiła się broń palna więc już każdy mógł zamordować każdego, więc chłopi byli masowo zaciągani jako mięso armatnie). I to jest o tyle ciekawe, że w średniowiecznej-nowożytnej Europie spotkać kobiety na polu walki po prostu nie szło, tylko jakieś pojedyncze wyjątkowe przypadki jak Joanna d'Arc czy Matylda toskańska. Więc ideały z GoTa Brienne z Tarthu czy dornijskich włóczniczek dużo bardziej pasuje do średniowiecznej Japonii niż do średniowiecznej Europy : )
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Wróć do „Off Topic”